Nauji MO kolekcijos kūriniai. 2023, vasara
KAS NAUJO ŠIĄ VASARĄ?
MO saugykloje veiksmas vyksta ir vasarą. Todėl labai norime pasidalinti ir pasakoti apie naujus MO kolekcijos įsigijimus bei autorius. Jų daugybė, tad tavo smalsumui atrinkome ryškiausius.
Kokiais kūriniais papildėme MO kolekciją? Keliauki žemyn ir sužinok, ką įsigijo MO!
Tomas Daukša
Tomas Daukša
As Soon As You Wake Up, 2023
Neonas, metalas, 45 × 22 × 16 cm
MO muziejaus kolekcija
Susipažink su nauju MO kolekcijos autoriumi Tomu Daukša! Kolekciją papildė kūrinys iš jo projekto „Bigfoot“ („Sniegažmogis“).
Kazimieras Žoromskis
Kazimieras Žoromskis
Mokslininkai, 1984
Drobė, aliejus, 136 × 170 cm
MO muziejaus kolekcija
Dar vienas MO kolekcijos naujokas!
Kazimieras Žoromskis – vienas ryškiausių lietuvių išeivijos dailininkų, didžiąją dalį gyvenimo praleidęs svetur: Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Ispanijoje, Kolumbijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Dailininko kūryboje vienodai svarbi ir figūrinė, ir abstrakčioji, optinė tapyba. Tai gali pastebėti ir MO kolekcijai nuo šiol priklausančiame kūrinyje!
Gerda Paliušytė
Gerda Paliušytė – taip pat nauja autorė MO muziejaus kolekcijoje! Savo kūriniuose menininkė ir kuratorė tyrinėja neretai prieštaringus istorinius ir populiariosios kultūros reiškinius bei personažus, jų santykį su socialine tikrove bei tai, kaip jie įsiterpia į konkrečią vietą ir laiką. Ją domina kolektyviškumo laikinumas, kontakto troškimas ir nebylūs susitarimai.
Kaip ir cikle „Vaikinai“, kurio keletas fotografijų saugiai nugulė MO saugykloje.
Vaikinai, 2021
Skaitmeninė C tipo spauda, 50 × 75 cm
MO muziejaus kolekcija
Henrikas Natalevičius
Henrikas Natalevičius
Šventė, 1981
Drobė, aliejus, 100 × 100 cm
MO muziejaus kolekcija
Henrikas Natalevičius priklausė naujajai XX a. 9-ojo dešimtmečio tapytojų kartai, lietuvių dailės paletę išplėtusiai humoro, ironijos ir satyros spalvomis. Drauge su Mindaugu Skudučiu, Romanu Vilkausku ir Broniumi Gražiu jis buvo neformalios grupės „Penki“ narys. Juodojo humoro ir šiurpo nestokojančią penketo tapybą, kupiną gyvių ir smulkiafigūrių masinių scenų, kritikai netgi praminė „kirmėlizmu“!
Beje, H. Natalevičiaus kūrinių gali pamatyti ir didžiojoje MO parodoje „Vilniaus pokeris“. Linkime pamatyti gyvai!
Visi įsigijimai
O jei smalsu pamatyti ankstesnius MO kolekcijos įsigijimus, juos atrasi čia: